Czasem znalezienie angielskich odpowiedników 'zwykłych', codziennych słówek sprawia największy kłopot, dlatego warto poświęcić im nieco uwagi i zastosować kilka skutecznych metod na ich opanowanie. W dzisiejszym wpisie garść przydatnych sposobów. A więc do dzieła:)

1. Sticky notes czyli karteczki samoprzylepne Doskonały sposób na początek naszej przygody z językiem obcym. To doskonały i prosty sposób na opanowanie słownictwa z zakresu przedmiotów codziennego użytku w naszym najbliższym otoczeniu np. pokoju, kuchni czy łazience. Wystarczy, że nakleimy karteczkę z nowym słówkiem np. na lampce, komodzie, parapecie, czy drzwiach, a poprzez regularne codzienne spoglądanie mimowolnie i zupełnie bezwysiłkowo słówka lamp, chest of drawers, czy door zostaną w naszej głowie. To naprawdę działa!

2. Markery, zakreślacze i kolorowe cienkopisy… Jeżeli jesteście, jak większość z nas, wzrokowcami to z pewnością jesteście szczególnie wyczuleni i wrażliwi na aspekt wizualny otaczającej rzeczywistości. Wówczas  świetnym rozwiązaniem będzie podkreślanie i wyróżnianie nowych słówek, zwrotów oraz fraz w dowolny sposób. Bardzo fajnym pomysłem jest przyporządkowanie koloru do części mowy np. zapisywanie rzeczowników na niebiesko, czasowników na czerwono, a przymiotników na zielono. Zapewniamy, że dzięki tej metodzie na dalszych etapach nauki słowotwórstwo będzie dla Was bułką z masłem:)

3. Fiszki Chyba większość z nas spotkała się z terminem 'fiszki', czyli kartki papieru, które po jednej stronie mają zapisane słówko w języku polskim, a na odwrocie w języku obcym. Obecnie na rynku możemy dostać fiszki dostosowane do różnych grup wiekowych, poziomów oraz zagadnień tematycznych. Możemy z ich pomocą opanowywać idiomy, phrasal verbs, gramatykę, słownictwo biznesowe czy zwroty przydatne w podróży. Jeżeli wersja papierowa wydaje nam się nieco passe, możemy wybrać mFiszki na smartfon lub skorzystać ze stron do tworzenia fiszek:

Quizlet

Flash Card Maker

Mamy nadzieje, że zaproponowane metody znajdą swoich zwolenników i uczynią naukę języka obcego kreatywną przygodą :)