Winter Idioms

Winter Idioms

Jeżeli chcemy biegle posługiwać się językiem obcym powinniśmy zaznajomić się z Idiomami- wyrażeniami językowymi, których znaczenie jest różne od dosłownego tłumaczenia wyrazów, z których się składają. Zachęcamy do zabawy Idiomami, które potrafią wprawić w doskonały humor dzięki dziwnym i dowcipnym skojarzeniom :) Ponieważ otacza nas mroźna aura, zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi idiomami powiązanymi z zimą.

Świąteczne życzenia :)

Świąteczne życzenia :)

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie Świąt bez życzeń składanych osobiście, mailowo czy telefonicznie. Niezależnie od sposobu ich wyrażania warto opanować kilka przydatnych zwrotów, by oczarować znajomych. Nasze starania na pewno zostaną docenione, a święta i nowy rok niezapomniane. Życzymy wszystkim "Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!" A tak będzie to brzmiało w języku:

Jak uczyć się języków obcych - porady dla słuchowców

Jak uczyć się języków obcych - porady dla słuchowców

Studenci szlifujący języki obce w naszej szkole często mówią, że nic nie pomaga zapamiętać słownictwa tak skutecznie jak grafy, zdjęcia czy filmy. Bez wątpienia większość z nas uważa się za wzrokowców. Pamięć wzrokowa jest rzeczywiście świetnie rozwinięta u wielu osób i stanowi znakomitą pomoc w nauce, ale nie powinniśmy przy tym zapominać o innych zmysłach, które mogą sprawdzić się równie dobrze. Dlaczego to ważne? Ponieważ język jest wprawdzie i do słuchania, i do czytania, ale w niepisanej, rzeczywistej komunikacji liczy się to, jak go słyszymy, a nie jak widzimy. Dlatego też warto sięgnąć do niedocenianej percepcji słuchowej.