Spring Idioms

Spring Idioms

Wiosenne klimaty to coś co każdego z nas potrafi wprawić w dobry nastrój. Wszystko wokół nabiera pięknych barw i czujemy motywację do podejmowania nowych wyzwań. Wraz z nadejściem długo wyczekiwanej wiosny zapraszamy do odkrycia ciekawych znaczeń wiosennych idiomów:)

Angielski brytyjski i amerykański - różnice w słownictwie

Angielski brytyjski i amerykański - różnice w słownictwie

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że oprócz wymowy angielski brytyjski nie różni się niczym od angielskiego amerykańskiego, oglądając filmy, czytając gazety czy rozmawiając z Native Speakers zauważymy różnice także w słownictwie. I tak Amerykanin powie na metro ‚subway’, a Brytyjczyk ‚tube’. Zachęcamy do zapoznania się z najbardziej popularnymi różnicami pomiędzy British i American English:)

Popularne przysłowia i idiomy - część 1

Popularne przysłowia i idiomy - część 1

‚Time is money’ czyli „Czas to pieniądz”- to wie każdy z nas. Naturalna rozmowa obfituje w idiomy i przysłowia więc aby poczuć się pewnie i zrobić dobre wrażenie na naszym rozmówcy powinniśmy zaznajomić się z popularnymi zwrotami oraz powiedzeniami stosowanymi w codziennej komunikacji.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia nowego cyklu poświeconego popularnym idiomom oraz przysłowiom w językach: angielskim, hiszpańskim, włoskim oraz francuskim.

A ponieważ ‚Practice makes perfect’ czyli „Trening czyni mistrza” zacznijmy już dziś :)

Na wakacjach czy w interesach? - frazy przyimkowe

Na wakacjach czy w interesach? - frazy przyimkowe

„Na wakacjach”, „w interesach”, „przez telefon”, „z wyprzedzeniem”, to tylko niektóre z fraz przyimkowych, które powodują, że swobodna komunikacja w języku angielskim przestaje być „swobodna”:)

Bardzo często dosłowne tłumaczenie wprawia nas w zakłopotanie i nie mamy pewności czy poprawnym okaże się przyimek ‚in’, czy może ‚on’. Postaramy się zatem pomóc rozwiać chociaż część związanych z tym wątpliwości :)