Tydzień hiszpańsko-włoski

Tydzień hiszpańsko-włoski

Tydzień hiszpańsko-włoski organizowany w naszej szkole dobiegł końca, dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć pokazowych z języka włoskiego oraz hiszpańskiego za liczne przybycie. Miło nam było Państwa gościć :) Zapraszamy do śledzenia naszego bloga, gdzie już wkrótce pojawią się informacje na temat kolejnych tygodni językowych :)

Włochy- ciekawostki językowe i nie tylko…

Włochy- ciekawostki językowe i nie tylko…

Pierwsze skojarzenia jakie przychodzą większości z nas do głowy na myśl o Włoszech to wyrazisty temperament południowców i ich luźne podejście do życia, wino, słońce, pizza, spagetti oraz cappuccino. Z okazji trwającego w naszej szkole Tygodnia hiszpańsko-włoskiego serwujemy garść dodatkowych ciekawostek językowych, kulturowych oraz kulinarnych związanych z mieszkańcami Półwyspu Apenińskiego, których motto brzmi ‚la dolce vita’!, czyli ‚życie jest piękne’!

Wakacyjne kursy językowe - jak wybrać ten właściwy?

Wakacyjne kursy językowe - jak wybrać ten właściwy?

Wakacje tuż tuż, więc z ustęsknieniem wyczekujemy sezonu urlopowego i zasłużonego odpoczynku. Bez wątpienia każdemu z nas należy się chwila relaksu i odcięcia od rutyny codzienności, aby nabrać motywacji do dalszej pracy i otworzyć umysł na nowe wyzwania. To także czas kiedy podczas zagranicznej podróży możemy sprawdzić w praktyce jak wygląda nasza znajomość języka lub potraktować taki wyjazd jako doskonałą mobilizację do rozpoczęcia nauki języka obcego lub odświeżenia znajomości języka na kursie wakacyjnym.

Childhood memories, czyli wspomnienia z dzieciństwa

Childhood memories, czyli wspomnienia z dzieciństwa

Czy pamiętacie jeszcze, jak grało się w klasy i kapsle, pokonywało tor przeszkód i skakało na skakance… A jak smakowała wata cukrowa i guma balonowa? Załóżmy więc różowe okulary i z okazji Dnia Dziecka udajmy się w językową podróż w cudowny świat dzieciństwa, bo There is no land like the land of your childhood:)