At the airport, useful expressions - zwroty przydatne na lotnisku

At the airport, useful expressions - zwroty przydatne na lotnisku

Sezon wakacyjny obfituje w wyjazdy zagraniczne, które jak żadne inne pozwalają nam oderwać się od codzienności, zmienić klimat, poznawać zwyczaje i smakować kuchnie innych krajów, eksplorować nowe, nieznane miejsca i wreszcie szlifować język! Mając tę ostatnią kwestię na uwadze zapraszamy do śledzenia nowego cyklu na naszym blogu poświęconego przydatnym zwrotom stosowanym w komunikacji na lotnisku, w hotelu, restauracji oraz w trakcie rozmów telefonicznych, a wszystko po to aby zagraniczny wyjazd nie spędzał nam snu z powiek, a stał się doskonałą okazją do przetestowania własnych umiejętności językowych. A więc zaczynajmy!

Summer idioms, czyli czy słońce i woda mogą znaczyć coś więcej

Summer idioms, czyli czy słońce i woda mogą znaczyć coś więcej

Lato nadeszło, a wraz z nim upalne dni i relaks nad wodą w promieniach słońca. Sprawdźmy jak słowa, automatycznie kojarzące się z sezonem letnim, czyli słońce, woda czy ocean, mogą nabrać zupełnie innego znaczenia :) So let’s make hay while the sun shines!

Hiszpania - kraina fiesty i niezwykłych smaków

Hiszpania - kraina fiesty i niezwykłych smaków

Pierwsze skojarzenia? Wśród amatorów turystycznej klasyki - zapewne Costa Brava,Wyspy Kanaryjskie i Andaluzja; wśród entuzjastów futbolu - odwieczna rywalizacja nieocenionych klubów Real Madryt kontra Barca; wśród miłośników tańca - flamenco i być może tango, choć niesłusznie, bo oryginalnie z Argentyny :) Wśród ciekawych historii i rozkochanych w kulturze? Armada, kolonie, Picasso, Almodovar? W zbiorowej wyobraźni i tęsknotach obcokrajowców Hiszpania jest ojczyzną gorących rytmów, wibrujących fal muzyki, słońca, lata i wiecznego wypoczynku.