Tym osobom, którym łatwo przychodzi obrazowe zapamiętywanie informacji, z pewnością pomogą zaproponowane przez nas metody nauki języka. Zapewniamy, że ich stosowanie w dużym stopniu uprzyjemni i skróci czas spędzany na mozolnym ‚zakuwaniu’ nowych słówek. A więc do dzieła:)

1. Sticky notes czyli karteczki samoprzylepne

Świetna metoda zwłaszcza dla osób początkujących. Jest to najłatwiejszy sposób na opanowanie słownictwa z zakresu przedmiotów codziennego użytku w naszym najbliższym otoczeniu np. pokoju, kuchni czy łazience. Wystarczy, że nakleimy karteczkę z nowym słówkiem np na szafie, komodzie, lodówce czy pralce, a poprzez codzienne spoglądanie mimowolnie i zupełnie bezwysiłkowo słówka wardrobe, chest of drawers, fridge czy washing machine zostaną w naszej głowie. To naprawdę działa!

2. Markery, zakreślacze i kolorowe cienkopisy…

Ponieważ wzrokowcy są szczególnie wyczuleni i wrażliwi na aspekt wizualny otaczającej rzeczywistości z pewnością świetnym rozwiązaniem będzie podkreślanie i wyróżnianie nowych słówek, zwrotów oraz fraz w dowolny sposób. Bardzo fajnym pomysłem jest przyporządkowanie koloru do części mowy np. zapisywanie rzeczowników na niebiesko, czasowników na czerwono, a przymiotników na zielono. W ten sposób na dalszych etapach nauki słowotwórstwo będzie bułką z masłem:)

3. Mind maps / Spidergrams czyli mapy myśli…

Jeżeli lepiej czujemy się sięgając do notatek zebranych w zeszycie czy segregatorze i czujemy że kreatywność to nasze drugie imię, polecamy tworzenie Map myśli. Mind map to słowo centralne lub hasło + gałęzie, czyli kolejne słowa oraz zwroty z nim powiązane. Jeśli do tego dodamy kolory to taka mapa natychmiast przyciąga nasz wzrok i na długo zapada w pamięć. Możemy je tworzyć w sposób tradycyjny- na kartce papieru lub posiłkując się programem dostępnym w internecie.

4. Fiszki

Kolejnym świetnym wynalazkiem jeżeli sami mamy mało czasu na tworzenie własnych kolorowych karteczek, są fiszki, czyli kartki papieru, które po jednej stronie mają zapisane słówko w języku polskim, a na odwrocie w języku obcym. Obecnie na rynku możemy dostać fiszki dostosowane do różnych grup wiekowych, poziomów oraz zagadnień tematycznych. Możemy z ich pomocą opanowywać idiomy, phrasal verbs, gramatykę, słownictwo biznesowe czy zwroty przydatne w podróży. Jeżeli wersja papierowa wydaje nam się nieco passe, możemy wybrać  mFiszki na smartfon lub skorzystać ze stron do tworzenia fiszek: 

Mamy nadzieje, że zaproponowane metody znajdą swoich zwolenników i uczynią naukę języka obcego przyjemnością i niezwykle kreatywną przygodą :)

A już wkrótce garść przydatnych rad dla słuchowców…

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania nas:)