Skąd czerpać motywację do nauki języka? Jakie strony warto odwiedzać aby podszkolić gramatykę, czytanie czy rozumienie ze słuchu? Przygotowaliśmy zestawienie, które mamy nadzieję będzie dla Was inspiracją do dalszego rozwoju językowego. Zapraszamy!

1. Jeśli rozumienie ze słuchu sprawia Wam trudność, polecamy świetną stronę z nagraniami audio oraz video, z transkrypcją🙂 To learn English. Znajdziecie tu filmiki o tematyce z zakresu: 👉technologii 👉ekonomii 👉zdrowia 👉edukacji 👉wiedzy ogólnej.

2. Elllo ➡️ znajdziecie tu nagrania audio oraz video na poziomach od Beginner do Advanced➡️ze skryptem➡️słownictwem➡️ćwiczeniami

3. Tym razem coś dla osób o średnim stopniu znajomości j. angielskiego👉 Listen a minute to 60-sekundowe nagrania z ćwiczeniami na rozumienie👉krótko, zwięźle i na temat🙂

4. Lubicie gry? Jeśli tak to koniecznie zajrzyjcie tu👉 Babadum i połączcie przyjemne z pożytecznym. 'Ba ba dum' daje możliwość nauki aż 21 języków na 5 różnych grach. To naprawdę wciąga!🙂 Sprawdźcie sami!

5. Szukacie krótkich rozmówek na poziomie średniozaawansowanym, żeby osłuchać się z angielskim? Jeśli tak, to koniecznie zajrzyjcie tutaj: Talk English. To zestaw 34 dialogów, po których odpowiadamy na pytania testowe i ewentualnie odczytujemy transcript. Bardzo przyjazna formuła i krótkie dialogi zachęcają do nauki.

6. Jak wiadomo gramatyka wymaga ćwiczeń💪, dlatego zachęcamy do odwiedzania: Ang.pl/gramatyka, gdzie znajdziecie teorię (kiedy i jak stosować dane zagadnienie) + ćwiczenia + wyniki z poprawnymi odpowiedziami.

7. Jak opanować umiejętność czytania ze zrozumieniem w j. angielskim? Polecamy 👉 Dream reader - znajdziecie tu teksty na różnych poziomach zaawansowania wraz z pytaniami wielokrotnego wyboru sprawdzającymi poprawne zrozumienie treści danego artykułu. Dodatkowo strona daje możliwość odsłuchania każdego tekstu🙂 Do wyboru teksty z kategorii: ➡️easy ➡️interesting ➡️fun ➡️practical ➡️academic

8. Kolejną fantastyczną propozycją czytelniczą jest The talks.🙂Jeśli szukacie inspiracji do nauki języka w lekkiej i przyjemnej formie to koniecznie tutaj zajrzyjcie, jest to kopalnia wywiadów z wybitnymi postaciami ze świata filmu, muzyki oraz sztuki. Fragmenty wywiadów także z możliwością odsłuchania. Sprawdźcie, naprawdę warto!

9. Lyrics training to propozycja idealna dla fanów muzyki:) Wybieramy interesujący nas klip z bazy oraz jeden z 4 poziomów zaawansowania. Na dole wyświetlą się linijki tekstu, który należy uzupełnić podczas trwania piosenki. System zlicza ilość błędnych i poprawnych odpowiedzi. Fantastyczna propozycja łącząca przyjemne z pożytecznym:)

10. TED talks, czyli klasyka gatunku- portal z inspirującymi wykładami z przeróżnych dziedzin. Każdy filmik posiada napisy w kilku lub kilkunastu językach oraz opcję pobrania. Filmiki są pogrupowane tematycznie więc przy wyborze filmiku możemy kierować się preferowanymi przez nas kategoriami.

Pamiętajcie nauka języka przychodzi nam dużo łatwiej jeśli wywołuje w naszych głowach pozytywne skojarzenia:)